Mielőtt másolnál tisztelj meg azzal, hogy megkérdezel!
Mindenki tudja milyen idegesítő is tud lenni, amikor a cipőfűző a legrosszabb pillanatban oldódik szét. Vagy a mai "fejlett" világban sikerül kifognod egy olyan lábbelit, aminek a fűzője állandóan kioldódik, mert olyan marha jó anyagból van. Ez a hétköznapokban csak bosszantó. Az ösvényen azonban komoly gond. Mint ahogyan az a legutóbbi túrán történt pár új arccal. Innen is jött az ötlet, hogy szenteljek neki egy bejegyzést. Nem egyszerű feladat egy nehéz zsákkal guggolgatni. Ha meg leveszed a hátizsákod, akkor a felvételnél állíthatod be az összes pántot megint. Szóval kéne valami jó ötlet, hogy ez a probléma egyszer s mindenkorra a múlté legyen? Olvass tovább!
Nos, megmutatom, hogy én mit használok a Corcoran 8700-as bakancsomon. Annak a fűzője nagyon hasonlít a Dyneema zsinórokhoz. Eszméletlen nagy szakítószilárdsága van. Jó hosszúak a fűzők. Sok célra tudnám használni őket, ha arról lenne szó. De, a sima hurkolás nem áll meg rajta. Ezért használom a dupla hurkolást vagy a Marine Corps csomózást. Atombiztos verzió mindkettő. Íme a lépésről lépésre útmutató!
1. Ugyanúgy kezdjük, akár egy normál csomót. Ha kell kétszer is körbeviheted a fűzőt, ha túl hosszú!
2. Kialakítunk két hurkot. Eddig még mindig nagyon hasonló a normál kötéshez.
3. A bal kezedben lévő hurokkal alulról megkerülöd a jobb oldali tengelyét!
4. A jobb oldalival ezután megkerülöd a bal oldali tengelyét, de ezúttal felülről!
5. Készre húzod a csomót! Ha jól dolgoztál, akkor a képen látható dupla függőleges hurkolás kell, hogy kialakuljon a fűző tengelyei körül. Ez nekem még a büdös életben nem oldódott el.
Erre szoktam a nadrág szárát ráengedni. Ha valaki hagyományos túraruházatban nyomja (bricsesznadrág, térdzokni, bakancs) vagy egyéb okból a fűző ki van téve a helyi növényzetnek és nem akarod, hogy beakadjon bármibe is vagy fegyveres erőknél a bakancs csőre töltése nem megengedett, akkor a USMC hurkolás a neked való! Íme!
1. Köss egy-egy csomót a fűző mindkét végére!
2. Azután csinálj egy normál csomót! Még tartsd a hurkokat!
3. Miközben feszesen tartod a hurkokat, kezd el húzni őket, amíg a csomók nem ütköznek fel a bakancsnál! A lényeg, hogy feszesen tartsd a hurkokat, hogy a bakancs-csomó ne lazuljon fel!
4. Most már csak annyi a dolgod, hogy betűröd a kilógó hurkokat a bakancsodba!
5. Alright soldier. Nah, get the fuck out of my sight. It's not X-mas yet. So, don't wait for a fuckin' present and wipe that smile off!!!
Gyakorolni, gyakorloni, gyakorolni!
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
DubaiBlase 2016.01.07. 12:55:52
kondor istván 2016.02.21. 20:41:48
Don't Panic, Stay Calm 2016.02.22. 18:37:47
kondor istván 2016.02.23. 20:44:23
Don't Panic, Stay Calm 2016.02.23. 22:47:27
Elöljáróban annyit, hogy a velúr nem szereti a vizet. Csak teljesen szárazon lehet tisztítani, mert sokkal porózusabb, mint a bokszbőr. Ezért nem érsz el mást, csak, hogy a sarat beledörzsölöd a pórusokba. Van kimondottan velúrtisztító kefe és spray. Rá kell fújni éjszakára. Másnap reggel pedig a kefével kisikálni. Vigyázat! Velúrt csak szálirányba szabad kefélni!
kondor istván 2016.02.24. 14:50:44
Don't Panic, Stay Calm 2016.02.24. 18:37:36
Jaj, ne hülyéskedj már! Én köszönöm, hogy szóltál, mert most néztem éppen, hogy a bakancsokról írtam, de az ápolásukról nincs még egy kiterjedt cikksorozat. Szóval kiváló ötlet és hiánypótló! Köszi mégegyszer!
recon71 2016.11.07. 01:01:33